مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

۲۶/تیر/۹۸


مهاجرت به کانادا از طریق راه های متفاوتی امکانپذیر است. ما در این مقاله به تک تک راه هایی که شما عزیزان میتوانید برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید، شرایط مهاجرت به کانادا، مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا، ویزای مناسب برای مهاجرت به کانادا، هزینه ها، و تمامی مواردی که برای اخذ ویزای کانادا نیاز خواهید داشت بدانید، میپردازیم. اکسین ویزا با ارائه خدمات و مشاوره های تخصصی شما را در راه مهاجرت به کانادا در سریع ترین زمان ممکن همراهی میکند. برای اخذ مشاوره از اکسین ویزا شما عزیزان میتوانید با شماره ها تلفن های ۰۲۱۲۶۴۱۰۸۹۶، ۰۲۱۲۶۴۱۰۷۹۳، ۰۲۱۲۲۶۴۶۸۷۸، ۰۲۱۲۶۴۱۱۰۸۹ و ۰۹۱۲۳۳۱۶۹۷۰ تماس حاصل فرمایید و یا از طریق فرم رزرو وقت مشاوره در صفحه اصلی سایت اکسین ویزا اقدام به رزرو وقت مشاوره فرمایید. در ابتدا به معرفی انواع روش هایی که میتوان با آنها برای مهاجرت به کانادا اقدام کرد میپردازیم. هم اکنون برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان با ما تماس حاصل فرمایید.

راه های مختلف برای مهاجرت به کانادا چیست؟

 • مهاجرت به کانادا از راه ادامه تحصیل و بورسهای تحصیلی:

 برای اینکه بتوانید در مقطع لیسانس و بالاتر در دانشگاه های کانادا تحصیل کنید باید دارای مدرکی معادل با مدرک دیپلم در کانادا داشته باشید و یا اینکه در کانادا سابقه کاری داشته باشید. از جمله مدارکی که برای مهاجرت به کانادا از طریق ادامه تحصیل لازم دارید تمکن مالی، مدارک تحصیلی و شغلی و مدارک زبان انگلیسی و یا فرانسوی است.

 • مهاجرت به کانادا از راه کار کردن در این کشور:

اگر شما دارای سابقه کاری، تحصیلات و مهارت در زبان انگلیسی هستید میتوانید برای این برنامه اقدام کنید. همانند مهاجرت به کانادا از طریق  ادامه تحصیل نیاز به ارائه مدرکی مبنی بر تمکن مالی دارید، برای این کار میتوانید از صورت حساب های بانکی خود استفاده کنید.

 • مهاجرت به کانادا از راه حمایت های مالی خانواده: باید به این نکته توجه کنید که عضوی از خانواده شما که قصد دارد برای مهاجرت به کانادا از شما حمایت کند باید مقیم کانادا باشد و بالای 18 سال سن داشته باشد.
 • مهاجرت به کانادا از راه express entry یا همان ورود سریع: این گزینه مناسب کسانی است که تجربه کاری خوب و مناسبی دارند. از جمله مزیت هایی که این روش نسبت به سایر روش ها دارد میتوان به این مورد اشاره کرد که در مدت زمان کمتری به نتیجه میرسد و به طور کلی مراحل کمتری دارد. برای مهاجرت به کانادا از طریق کار در مرحله اول شما باید فرد و یا شرکتی را پیدا کنید که این شرکت دارای اعتبار باشد و کارفرمای آن نیز مقیم کانادا باشد.

همچنین برای مهاجرت به کانادا از طریق کار شما باید مدارکی را ارائه دهید که ثابت میکند شما دارای تمکن مالی برای اداره زندگی در کانادا هستید و میتوانید از پس خرج و مخارج زندگی در کانادا بر بیایید. یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید مهارت در زبان انگلیسی و یا فرانسوی است چرا که شما باید قادر باشید تا پلیس سفارت را قانع کنید تا از عهده برقراری ارتباط با دیگران برای مهاجرت به کانادا بر خواهید آمد.

برای مهاجرت به کانادا از طریق کار به چه مدارکی نیاز خواهید داشت؟

شرکت اکسین ویزا با توجه به شرایط کنونی شما با ارائه راهنمایی ها و مشاوره های تخصصی نوع ویزای مناسب با شرایط شما را به شما ارائه میدهد و شما عزیزان را در تک تک مراحل مهاجرت به کانادا از جمع آوری مدارک تا مرحله پایانی همراهی خواهد کرد.

برای مهاجرت به کانادا از طریق کار در مرحله اول باید درخواستی برای همکاری در کشور کانادا توسط متقاضی پر و ارسال شود. سپس فرد متقاصی باید منتظر باشد تا تاییدیه ای از طرف سازمان منابع انسانی صادر شود. لازم به ذکر است که بعد از اینکه تاییدیه شما از طرف سازمان منابع انسانی صادر شد شما باید  مامور سفارت خانه را متوجه این قضیه بکنید که قصد شما از مهاجرت به کانادا از طریق کار اقامت دائم نیست و شما تصمیم دارید پس از مدتی که برای کار آنجا سپری کردید به کشور خود باز گردید.

برای مهاجرت به کانادا به چه مدارکی نیاز خواهید داشت؟

بهترین کار به هنگام جمع آوری مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل این است که به سایت کالج و یا دانشگاه مربوطه رفته و به جمع آوری اطلاعات و مدارک لازم برای اخذ پذیرش در انجا بکنید. به طور کلی شما برای مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل به مدارک زیر احتیاج خواهید داشت:

 • یک عدد عکس ۵/۳ در ۵/۴ که یا باید به صورت pdf باشد و یا به صورت jpeg
 • آدرس دقیق شما به همراه شماره تلفن و کد پستی فردی که قصد مهاجرت به کانادا را دارد.
 • پاسپورت به صورت اسکن شده
 • مدارک و ترجمه نمرات تحصیلی در سه سال گذشته

 

برای مهاجرت به کانادا در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به چه مدارکی نیاز است؟

مدارک مهاجرت به کانادا از طریق ادامه تحصیل در مقطع لیسانس:

 • مدارک به همراه ترجمه ریز نمرات تحصیلی دیپلم به زبان انگلیسی و یا فرانسوی
 • ویزا و یا پاسپورت به صورت اسکن شده
 • یک عدد عکس ۵/۳ در ۵/۴ که یا باید به صورت pdf باشد و یا به صورت jpeg
 • آدرس دقیق شما به همراه شماره تلفن و کد پستی

 

مدارک مهاجرت به کانادا از طریق ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس:

 • اسکن تمامی مدارک و ریز نمرات دوره لیسانس به همراه ترجمه آنها به زبان انگلیسی و یا فرانسوی
 • یک عدد عکس ۵/۳ در ۵/۴ که یا باید به صورت pdf باشد و یا به صورت jpeg
 • آدرس،شماره تلفن و کد پستی
 • اسکن ویزا و یا پاسپورت

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق ادامه تحصیل در مقطع دکتری:

 • شما باید با فرمت word پروپزال خود را برای دانشگاه مورد نظر ارسال کنید.
 • داشتن مقاله به همراه ترجمه آن که باید با فرمت pdf باشد.
 • یک عدد عکس ۵/۳ در ۵/۴ که یا باید به صورت pdf باشد و یا به صورت jpeg
 • آدرس،شماره تلفن و کد پستی
 • اسکن ویزا و یا پاسپورت

شما عزیزان میتوانید برای دریافت مشاوره حضوری به آدرس تهران میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی، خیابان یکم، پلاک ۳، طبقه ۱، واحد ۴ مراجعه فرمایید.

هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است؟

با توجه به اینکه شما از چه طریق قصد مهاجرت به کانادا را دارید هزینه ها میتواند متفاوت باشد. در این قسمت به شرح هزینه مهاجرت به کانادا از راه های مختلف میپردازیم:

 • مهاجرت به کانادا از راه کار و مهارت های شغلی: هزینه این روش برابر است با هزار و چهل دلار برای افراد بالغ و برای کودکان نیز برابر است با صد و پنجاه دلار.
 • مهاجرت به کانادا از راه ادامه تحصیلات و بورسهای تحصیلی: هزینه درخواست مهاجرت به کانادا برای این روش برابر است با هزار و چهل دلار و مدت زمانی که طول میکشد تا به درخواست شما رسیدگی شود شش ماه میباشد.
 • مهاجرت به کانادا از راه حمایت های مالی خانواده: هزینه این روش نیز برابر است با هزار و چهل دلار برای افراد بالغ و برای کودکان نیز برابر است با صد و پنجاه دلار.

 

هزینه های وکیل مهاجرت به کانادا به چه صورت است؟

هزینه هایی که هر دفتر وکالت دریافت میکند بسته به مهارت و تخصص آنها متفاوت است. یکی از نکاتی که شما باید هنگام انتخاب وکیل برای مهاجرت به کانادا به آن دقت کنید توانایی و مهارت وکیل در به انجام رساندن پرونده شما و تعداد پرونده های موفقی که در زمینه مهاجرت به کانادا داشته است می باشد. در بسیاری از موارد این امکان وجود دارد تا شما هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنید. شرکت اوکسین ویزا همواره شما را در تمامی مراحل انتخاب وکیل و پر کردن هر چه موثر تر پرونده مهاجرت به کانادا همراهی خواهد کرد. برای رزرو وقت مشاوره میتوانید با پر کردن فرم درخواست رزرو وقت مشاوره در صفحه اصلی شرکت اوکسین ویزا اقدام به رزرو وقت مشاوره نمایید. 

مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ

همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)