چگونه به عنوان یک خارجی در اتریش شغل پیدا کنیم؟

چگونه به عنوان یک خارجی در اتریش شغل پیدا کنیم؟
 • ۱۳ / مرداد
 • ۱۳۹۸

چگونه به عنوان یک خارجی در اتریش شغل پیدا کنیم؟

اتریش کشوری محصور در خشکی است که در اروپای مرکزی واقع شده و با کشورهای جمهوری چک، آلمان، اسلواکی، مجارستان، اسلوونی، ایتالیا، سوئیس و لیختن‌اشتاین هم مرز است.

زبان مردم اتریش همانند مردم کشورهای آلمان و سوئیس، آلمانی است. از همین رو، بیشتر فرصت‌های شغلی به زبان آلمانی است. اگر به زبان آلمانی تسلط دارید، عالی است؛ اگر نه، آلمانی زبانی را پیدا کنید که به شما کمک کند.

مراجعه به خدمات استخدامی دولتی اتریش، می‌تواند نقطه‌ی شروع خوبی برای جست‌وجو در زمینه‌ی کاریابی باشد. آن‌ها نه تنها به شما مشورت می‌دهند، بلکه اغلب اوقات برای مشاغل مرتبط با توریست‌ها و کارهای کوتاه مدت و فصلی، فرصت‌های شغلی آماده کرده‌اند؛ به خصوص در شهرهای وین، سالزبورگ و اینسبروک.

هم‌چنین می‌توانید با بررسی آگهی‌های روزنامه‌های محلی، از فرصت‌های شغلی موجود باخبر شوید. وین، گراتس، لینتس، سالزبورگ و اینسبروک از شهرهای دارای روزنامه‌های محلی هستند.

اگر برای پیدا کردن شغل در این کشور بسیار مصمم هستید، تنها کاری که می‌توانید از طریق اینترنت انجام دهید این است که برای خود پروازی به مقصد وین رزرو کرده و از منابع زیر برای جست‌وجوی کار استفاده کنید. تعداد کمی خارجی در این کشور مشغول به کاراند، پس یافتن شغل غیرممکن نیست! درست مانند هر چیز دیگری در زندگی باید تلاش کرد و قبل از اینکه برنامه‌تان برای کار و زندگی در این کشور به نتیجه برسد، به آنجا بروید و شرایط را فراهم کنید. به یاد داشته باشید هرگز تسلیم نشوید!

موتورهای جست‌وجوی کار عمومی و محرمانه

با کمک سایت‌های زیر می‌توانید انتظار داشته باشید که نرخ پاسخ 5/0 تا 1 درصدی از جانب کسانی که برایشان درخواست/ رزومه ارسال کرده‌اید، دریافت کنید. با این حال، تشویقتان می‌کنیم که این سایت‌ها را امتحان کنید؛ چرا که هرگز نمی‌دانید با چه اتفاقاتی روبه‌رو خواهید شد و چه ارتباطاتی با یک ایمیل یا درخواست ساده می‌توانید برقرار کنید.

 • Jobs in Vienna: اگر انگلیسی زبانی هستید که به کاری فراتر از تدریس زبان انگلیسی علاقه‌مندید، به این سایت مراجعه کنید. آن‌ها فرصت‌های شغلی متعددی را در زمینه‌های گوناگون همانند منشی‌گری، مدیر امنیت اطلاعات، مهندس نرم افزار و ... گرد هم جمع کرده‌اند.
 • Der Standard: این سایت در زمینه‌ی کاریابی برای روزنامه‌ای به همین نام فعالیت می‌کند.
 • Karriere: امکان دسترسی ساده و آسان به فرصت‌های شغلی از ویژگی‌های این سایت است.
 • Job Pilot: با اینکه محبوبیت این سایت به اندازه‌ی دیگر سایت‌ها نیست، اما هم‌چنان منبع جامعی برای یافتن شغل به حساب می‌آید. از این رو، بررسی این سایت را پس از سایت‌های دیگر انجام دهید.
 • Monster Austria: برند جست‌وجوی شغلی هیولا، از زمان آغاز عصر اینترنت وجود داشته و در زمینه‌ی کاریابی و فرصت‌های متنوع شغلی به فعالیت می‌پرداخته‌است.
 • Career Jet: مطمئناً درباره‌ی این سایت شنیده‌اید. گزینه‌های جست‌وجوی شغلی اتریش در این سایت قرار دارد. فرصت‌های شغلی متنوع، از ویژگی این سایت است.
 • Indeed: نسخه‌ی اتریشی سایت عظیم جست‌وجوی کار ایالات متحده آمریکا (com) است.

 

تدریس زبان انگلیسی

اگر انگلیسی زبان هستید، تدریس زبان انگلیسی از فرصت‌های پیش روی شما است. تمام سایت‌های زیر تقریباً مشابه به هم هستند و فرصت‌های شغلی آموزش زبان انگلیسی را فراهم آورده‌اند. بررسی هر یک از سایت‌های زیر را برای یافتن فرصت‌های شغلی مناسب در کشور اتریش از دست ندهید.

قبل از شروع به کار، از چک کردن جدول آکادمی بین‌المللی TEFL اطمینان حاصل کنید. این جدول نشان دهنده‌ی میزان پولی است که معلمان انتظار دارند در کشورهای مختلف دنیا به دست آورند.

 • ESL Employment: به عنوان بهترین گردهم آورنده‌ی فرصت‌های شغلی در زمینه‌ی آموزش زبان انگلیسی مورد استقبال زیادی قرار گرفته‌است.
 • Total ESL: سایت رابط شلوغی است اما به عنوان مرجع فرصت‌های شغلی آموزشی خارج از کشور، ارزشمند است.
 • ESL Cafe: دیو (مؤسس سایت) گردآوری بهترین فرصت‌های شغلی از سراسر دنیا را به بهترین نحو ممکن انجام داده است. در این سایت برای معلمان، دانش‌آموزان، دانشجویان و به طور کلی برای هر نوع متقاضی کار پیدا می‌شود.
 • Tesall: بزرگ‌ترین مرجع شغل‌های آموزشی است.

 

دیگر وب‌سایت‌ها و بلاگ‌ها

 • Transitions Abroad: هر فردی که قصد مهاجرت به کشور اتریش را دارد، حتماً به فهرست جامع و گسترده‌ای از اطلاعات که در این سایت قرار دارد، نیازمند است. اطلاعاتی نظیر بیمه‌های سلامت، امور مالی، تجربه افراد در زمینه‌ی مهاجرت به کشور اتریش و سایر اطلاعاتی که به آن‌ها احتیاج پیدا خواهید کرد.
 • Expat Arrivals: این سایت به بررسی محیط کار در کشور اتریش، یافتن شغل و زمینه‌های مختلف شغلی پرداخته است.
 • Tricycle Love: هر چند که مطالب این بلاگ قدیمی است، اما اگر به زندگی در شهر سالزبورگ فکر می‌کنید، مطالبش هم‌چنان مفید و کارآمد است.
 • Prospects: اطلاعات جامع و بی‌پرده درباره‌ی بازار کار اتریش، پیشنهادات کاری، بورس‌های دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی و اطلاعاتی دیگر را در این وب‌سایت می‌توانید مشاهده کنید.

 ‌

پورتال شغل‌های خارج از مرزهای کشور اتریش

 • Overseas Jobs: اگرچه هم‌پوشانی و اشتراکات قابل توجه‌ای میان این سایت و دیگر سایت‌ها وجود دارد، با این حال، این سایت مدتی است در زمینه‌ی امکانات و فرصت‌های شغلی بین‌المللی برای متخصصان، مهاجران و ماجراجویان، به فعالیت پرداخته است.
 • Go Abroad: این سایت راهنمایی عالی برای یافتن شغل‌های بین‌المللی است. مرحله به مرحله اطلاعات لازم درباره‌ی کاریابی را در اختیارتان قرار می‌دهد و در انتها شما صاحب شغل می‌شوید!
 • Linkedin: این شبکه‌ی اجتماعی حرفه‌ای، این امکان را فراهم آورده که بر اساس علایق و تمایلات خود کار پیدا کنید، با افراد ارتباط بگیرید و حتی آن‌ها را پیدا کنید! هم‌چنین این سایت آموزش‌هایی برای موفقیت در حرفه‌ی مدنظرتان در نظر گرفته است و این امکان را نیز فراهم آورده که از افراد متخصص در این زمینه بهره‌مند شوید.

اکنون شما به عنوان یک خارجی در کشور اتریش صاحب شغل شده‌اید. برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی ویزای کشور اتریش و سایر سؤالات، با کارشناسان اکسین ویزا در ارتباط باشید.