انتاریو در اولین پذیرش مختص شاغلان بخش تکنولوژی، برای بیش از ۱۶۰۰ متقاضی دعوتنامه صادر کرد

  • صفحه اصلی -
  • مطالب -
  • انتاریو در اولین پذیرش مختص شاغلان بخش تکنولوژی، برای بیش از ۱۶۰۰ متقاضی دعوتنامه صادر کرد
انتاریو در اولین پذیرش مختص شاغلان بخش تکنولوژی، برای بیش از ۱۶۰۰ متقاضی دعوتنامه صادر کرد
  • ۲۶ / تیر
  • ۱۳۹۸

انتاریو در اولین پذیرش مختص شاغلان بخش تکنولوژی، برای بیش از ۱۶۰۰ متقاضی دعوتنامه صادر کرد

همانطور که قبلا در وبسایت و شبکه های اجتماعی ویزا موندیال منتشر شد، اوایل ماه جاری میلادی، برنامه مهاجرت استانی استان انتاریو اعلام کرد که قصد دارد پذیرشی مختص متقاضیان اکسپرس انتری شاغل در مشاغل تکنولوژی برگزار کند. حالا بعد از گذشت روزها اولین پذیرش مختص متقاضیان شاغل در بخش تکنولوژی را در 12 جولای برگزار کرده است.

در این پذیرش برای هزار و 623 متقاضی اکسپرس انتری که دارای سابقه کار در مشاغل مربوطه بودند دعوتنامه جهت تقاضا برای انتخاب شدن از طرف استان و متعاقبا اقامت دائم کانادا صادر شد. امتیاز متقاضیانی که در این پذیرش دعوتنامه صادر کردند در سیستم جامع رتبه بندی بین 439 تا 459 بود و آنها پروفایل اکسپرس انتری خود را بین 12 جولای 2018 تا 12 جولای 2019 ایجاد کرده بودند.

اولین گام: ورود در صف انتظار اکسپرس انتری
متقاضیان شاغل در بخش تکنولوژی و کامپیوتر، چنانچه مایل باشند در این نوع پذیرش ها پذیرفته شوند، باید در گام نخست پروفایل معتبر خود را در Federal Skilled Worker Class یا در Canadian Experience Class ثبت کنند؛ هر دوی این دسته ها توسط سیستم اکسپرس انتری فدرال مدیریت می شوند.

همه متقاضیان بر اساس عواملی نظیر سن، تحصیلات، سابقه کار دارای مهارت و تسلط بر زبان های انگلیسی یا فرانسه در سیستم جامع رتبه بندی امتیاز کسب می کنند. متقاضیانی هم که از طرف استان انتخاب شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی کسب خواهند کرد. تا اینجای سال 2019، حداقل امتیاز متقاضیان اکسپرس انتری بین 438 و 470 متغیر بوده و البته 450 امتیاز رایج ترین امتیاز بوده است.

فرایند و شرایط پذیرش های مختص تکنولوژی (Tech Draws)
در استان انتاریو شهرهای تورنتو، اتاوا و کیچنر– واترلو واقع شده اند؛ این شهر قطب تکنولوژی استان انتاریو شمرده می شوند و از این لحاظ تقاضا برای کارگران بخش تکنولوژی در انتاریو زیاد است. از سوی دیگر، استان انتاریو مانند بقیه استان ها و نواحی کانادا در حال حاضر با کمبود نیروی کار در این حوزه مواجه است. برآورد می شود که تا سال 2021 کانادا به 220 هزار کارگر ماهر در بخش فناوری ارتباطات و اطلاعات نیاز داشته باشد.

برنامه مهاجرت استانی انتاریو از مسیر اولویت های سرمایه انسانی برای جستجو در صف انتظار اکسپرس انتری و پیدا کردن متقاضیانی که واجد شرایط و معیارهای خاص فدرال و استانی هستند استفاده می کند. برنامه مهاجرت استانی انتاریو در صف انتظار اکسپرس انتری به دنبال متقاضیان واجد شرایطی که در یکی از شش شغل زیر دارای سابقه کار هستند می گردد:

طراحان و توسعه دهندگان نرم افزار – NOC 2173
برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان رسانه های اینترکتیو – NOC 2174
مهندسان کامپیوتر – NOC 2147
طراحان و توسعه دهندگان وب – NOC 2175
تحلیلگران سامانه داده ها و مدیران دیتا – NOC 2172
مدیران سیستم های اطلاعات و کامپیوتر – NOC 0213
به نمونه های فرضی زیر از متقاضیان اکسپرس انتری که پذیرش 12 جولای مختص شاغلان بخش تکنولوژی/کامپیوتر دعوتنامه دریافت کرده اند توجه فرمایید:

آنیتا و شایان متاهل هستند؛ آنها به ترتیب 29 و 35 سال دارند. هر دوی آنها تحصیلات خود را تا مقطع لیسانس ادامه داده اند و طی چهار سال اخیر به عنوان مهندس نرم افزار مشغول به کار بوده اند. آنها همچنین در امتحان آیلتس شرکت کردند و در هر یک از مهارت های زبانی نمره 8 کسب نمودند. نه آنیتا و نه شایان تا به حال در کانادا نه کار کرده اند و نه تحصیل. ورود آنها به صف انتظار اکسپرس انتری با تقاضای آنیتا شروع شد. از آنها که امتیاز آنها در سیستم جامع رتبه بندی 440 بود، از طرف استان انتاریو برای آنیتا اعلامیه ی تمایل یا notification of interest ارسال شد که این به این معنی است که آنیتا هم اکنون می تواند به دنبال فرایند انتخاب شدن از طرف استان انتاریو راه بیفتد. اگر آنیتا از طرف استان انتخاب شود، 600 امتیاز اضافی کسب می کند و بدین ترتیب امتیاز اکسپرس انتری او 1040 می شود؛ بدین معنی، در پذیرش بعدی اسپرس انتری آنیتا در اول صف برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا قرار خواهد گرفت.