ویزای شینگن بدون وثیقه

ویزای شینگن بدون وثیقه
 • ۱۵ / آبان
 • ۱۳۹۸

ویزای شینگن بدون وثیقه

از جمله سوالات برای افرادی که قصد مسافرت به کشورهای خارجی را دارند نحوه اخذ ویزای شینگن بدون وثیقه است، به همین خاطر امروز قصد داریم در این مقاله به این موضوع بپردازیم. به طور کلی ویزای شینگن به ویزایی گفته میشود که برای رفت و آمد به بیست و شش کشور که اصطلاحا به آنها کشورهای عضو پیمان شینگن میگویند به آن نیاز است. مسافران چه به منظور گردشگری و توریستی و چه به منظور کار و سرمایه گذاری قصد رفتن به کشورهای عضو پیمان شینگن را داشته باشند باید اقدام به اخذ ویزای شینگن نمایند. مجموعه اکسین ویزا همچنان در مسیر اخذ ویزای شینگن بدون وثیقه شما عزیزان را رهنمایی و همراهی خواهد کرد. در ادامه مقاله به پاسخ در مورد سوالات زیر خواهیم پرداخت:

 • ویزای شینگن یا Schengen Visa چیست؟
 • ویزای شینگن بدون وثیقه چیست؟
 • چه کشورهایی نیاز به اخذ ویزای شینگن دارند؟
 • دلایل رد شدن ویزای شینگن چیست؟
 • شرایط اخذ ویزای شینگن بدون وثیقه به چه صورت است؟
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن بدون وثیقه چیست؟
 • هزینه اخذ ویزای شینگن بدون وثیقه چقدر است؟

ویزای شینگن یا Schengen Visa چیست؟

در صورتی که فردی قصد مسافرت به کشورهای اروپایی را داشته باشد نیاز به اخذ ویزای شینگن (Schengen Visa) دارد. ممکن است مسافران با قصد گردشگری و یا تحصیلی و یا کاری بخواهند وارد خاک کشور دیگری شوند که نحوه اخذ ویزا با در نظر داشتن هر کدام از موارد تحصیلی، کاری، توریستی میتواند متفاوت باشد. با این حال شما با هر منظوری که بخواهید به کشور دیگری مسافرت و یا مهاجرت کنید اگر کشور مقصد شما جزو کشورهای عضو شینگن باشد باید اقدام به اخذ ویزای شینگن نمایید. با داشتن ویزای شینگن شما این امکان را دارید تا به سراسر کشورهای اروپایی در محدوده شینگن سفر کنید. بیست و شش کشور عضو پیمان شینگن میباشند. از جمله کشورهای جزو حوزه شینگن میتوان به ایتالیا، آلمان، ایسلند، فرانسه، اتریش، اسپانیا، پرتغال، دانمارک، سوئد، فنلاند، نروژ، یونان، هلند، لیخن اشتاین، سوییس، اسلوونی، اسلواکی، مالت، لوکزامبورگ، لیتوانی، لتونی، مجارستان، جمهوری چک اشاره کرد. کسانی که جزو شهروندان کشورهایی خارج از محدوده شینگن هستند برای ورود به این کشورها نیاز به اخذ ویزای شینگن دارند هر چند مواردی نیز وجود دارد که بعضی از کشورهایی که جزو محدوده شینگن نیستند میتوانند به کشورهای جزو شینگن سفر کنند. ویزای شینگن چندین نوع دارد از جمله ویزای عادی شینگن،  ویزای در منطقه محدود و ...

ویزای شینگن بدون وثیقه چیست؟

ویزای شینگن بدون وثیقه این امکان را به افرادی که قصد سفر و جهانگردی را دارند میدهد تا با هزینه و مبلغ کمتری به کشورهای عضو شینگن مسافرت کنند. برای اخذ ویزای شینگن شما به مدارک و دلایلی نیاز دارید تا نشان دهد شما قصد بازگشت به کشور خود را دارید تا با استناد به این مدارک برای شما ویزا صادر شود. به عنوان مثال یکی از این مدارک میتواند وجهی باشد که شما در سفارتخانه به گرو می سپارید تا زمانی که از سفر بازگردید. یکی دیگر از مدارکی که میتواند نشان دهد شما قصد بازگشت به کشور خود را دارید میتواند یک هدف یا یک انگیزه مانند خانوانده و شغل شما باشد. در واقع به موارد گفته شده وثیقه ای برای اخذ ویزای شینگن گفته میشود. حال اخذ ویزای شینگن بدون وثیقه چیست؟ مسافرین و افرادی که قصد آن را دارند که به کشورهایی که عضو پیمان شینگن هستن سفر و مهاجرت کنند و در ذهن خود قصد بازگشت به کشور خود را ندارند میتوانند با ارئه دادن مدارک کامل خود به انواع آژانس های هواپیمایی که معتبر هستند و با پرداخت هزینه ای که در ادامه مطلب ذکر خواهد شد امکان اقامت همیشگی کشور مد نظر خود را داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای شینگن بدون وثیقه هم اکنون با مشاوران و متخصصان مجموعه اکسین ویزا تماس حاصل فرمایید.

چه کشورهایی نیاز به اخذ ویزای شینگن دارند؟

همانطور که گفته شد بیست و شش کشور جزو کشورهای عضو شینگن هستند و مردمی که خارج از این کشورها زندگی میکنند برای رفت و آمد به کشورهای عضو شینگن باید اقدام به اخذ ویزای شینگن نمایند. از جمله کشورهایی که برای رفتن به کشورهای اروپایی و جزو حوضه شینگن احتیاج به اخذ ویزای شینگن دارند میتوان به پاکستان، افغانستان، عمان، الجزایر، روسیه، ایران، قطر، سوریه، لبنان، تایلند، هند، اندونزی، کوبا، کره شمالی، یمن، ترکیه، ترکمنستان، مالی، چین، سومالی، اردن، نیجریه و... اشاره کرد. شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای شینگن بدون وثیقه میتوانید با مشاوران و کارشناسان مجموعه اکسین ویزا با تلفن های ۰۲۱۲۶۴۱۰۸۹۶، ۰۲۱۲۶۴۱۰۷۹۳، ۰۲۱۲۲۶۴۶۸۷۸، ۰۲۱۲۶۴۱۱۰۸۹ و ۰۹۱۲۳۳۱۶۹۷۰ تماس حاصل فرمایید و یا از طریق فرم رزرو وقت مشاوره در صفحه اصلی سایت اکسین ویزا اقدام به رزرو وقت مشاوره فرمایید.

دلایل رد شدن ویزای شینگن چیست؟

درخواست اخذ ویزای شما ممکن است به دلایل متفاوتی رد شود. قابل ذکر است مبلغی که شما در سفارتخانه پرداخت میکنید در صورت رد شدن درخواست ویزای شما به شما پس داده نخواهد شد. از جمله دلایلی که ممکن است باعث رد شدن درخواست ویزای شما شود میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در صورتی که در هنگام ارائه مدارک از مدارک جعلی استفاده شده باشد این امر به رد شدن درخواست ویزا می انجامد.
 • در صورتی که مدارک کافی برای توانایی و قدرت امرار معاش در طول مدت سفر وجود نداشته باشد.
 • در صورت ارائه دادن گذرنامه ای که فاقد اعتبار است.
 • در صورتی که فرد در گذشته و یا در زمان حال سوء سابقه داشته باشد این امر میتواند در رد شدن درخواست ویزای وی تاثیر گذار باشد.
 • زمانی که هدف مشخصی از سفر از سمت فرد متقاضی ارائه نشود و دلیل واضحی از مسافرت به آن کشور وجود نداشته باشد.

شرایط اخذ ویزای شینگن بدون وثیقه به چه صورت است؟

افرادی که قصد مسافرت و مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند به چند دسته تقسیم میشود که از عمده ترین آنها میتوان به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اشاره کرد. سرمایه گذاری میتواند به اشکال مختلفی باشد و انواع مختلفی دارد. مشاوران و متخصصان مجموعه اکسین ویزا آماده ارائه تخصصی ترین مشاوره ها در زمینه اخذ ویزای شینگن بدون وثیقه به شما عزیزان می باشند برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره تماس های مجموعه اکسین ویزا تماس حاصل فرمایید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن بدون وثیقه چیست؟

از جمله مدارکی که برای اخذ ویزا به آن احتیاج است میتوان به گذرنامه فرد متقاضی( پاسپورت)، مدارک شغلی، شناسنامه و کپی آن، بیمه مسافرتی، مدارکی در ارتباط با حساب بانکی فرد متقاضی دریافت ویزای شینگن اشاره کرد. کامل و درست بودن مدارک میتوان تاثیر بسیار زیادی بر قبولی درخواست ویزای شما داشته باشد. مدارکی که باید به سفارت ارائه دهید به جز مدارک شناسایی و هویتی فرد متقاضی شامل موارد دیگری میتواند باشد نظیر مدارک ملکی، مدارک شغلی و ...

 

هزینه اخذ ویزای شینگن بدون وثیقه چقدر است؟

همانطور که در قسمت های قبل نیز گفته شد ویزای شینگن به مدرکی گفته میشود که مسافر با داشتن آن میتواند به بیست و شش کشور عضو پیمان شینگن سفر کند. هزینه اخذ ویزای شینگن بدون وثیقه برای تمامی افراد مبلغی در حدود سی میلیون تومان می باشد. شما عزیزان برای انجام مشاوره حضوری در زمینه اخذ ویزای شینگن بدون وثیقه در مجموعه اکسین ویزا میتوانید به آدرس میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی، خیابان یکم، پلاک۳، طبقه۱، واحد ۴ مراجعه فرمایید.